04.09.2018

Усі дорослі: Марина та Магда

IMG_1400-Edit.jpg

За півгодини нашого спілкування з Мариною та її дочкою Магдою в розмові тричі виникала тема особистих кордонів. В цій сім’ї кордони поважають. А ще мама з донькою обговорюють епізоди з серіалу «Ігри престолів», хоча дивилися його окремо, так всім комфортніше.

 IMG_1235-Edit.jpg  IMG_1705-Edit.jpg

МИНУЛЕ


Марина

Магда народилася, коли мені було 22. Вона повністю перевернула наше життя, бо з’явилася в ньому дуже вчасно. Я була молодою мамою, але дуже впевненою. Навчалася тоді в другому університеті, тому Магда із народження опинилася у моїй компанії. Приходили друзі, ми весело проводили час, іноді курили кальян і Магда ніколи не була зайвою в цьому буремному житті.


Цікаво, що Магда з дитинства була гурманом. Їй подобалися сири, песто ми обидвоє можемо товкти ложками. Смак щодо одягу та кольорів у нас також подібний. Приміром, сьогодні у нас обох рожеві нігті, хоча ми й не домовлялися.


Зараз у нас двоє дітей. На різних етапах ми обговорювали з ними наші подальші плани. І Магда, і молодший син Маркіян попросили, щоб кількість людей у сім’ї не збільшувалася, і ми взяли до уваги їхнє побажання.


Коли Магді було 12, вона сказала, що хоче окрему кімнату – ми розваляли стіну, зробили капітальний ремонт і тепер у Магди є власний простір. Важливо, щоб усім було комфортно.


IMG_1770-Edit.jpg

 ТЕПЕРІШНЄ


Марина

З того часу як народилася Магда, мій підхід до виховання змінився. Я стала більш демократичною. Впевнена, що дитина заслуговує на свободу: свободу вибору, свободу власних рішень, дій та наслідків цих дій. Дитина може сама обирати собі друзів, одяг або те, що їй цікаво, робити власні помилки. Гадаю, що це найбільше благо – дати людині можливість здобувати власний досвід.


Отак вдвох з Магдою ми не часто проводимо час. Якщо ідемо кудись, то здебільшого всією сім’єю. На вихідних вибираємося в місто на вечерю, в кіно, гуляти на Київському морі або в Маріїнському парку. Ми можемо ходити пішки по 10 і навіть по 20 кілометрів, а от спортом не займаємося зовсім. Участь у вашому спецпроекті, спільна фотосесія – одна з доречних дівчачих активностей, можливість побути вдвох.


У Магді я бачу і подружку, і партнерку, і помічницю. Хоча основний мій принцип щодо виховання дітей такий: у тандемі дорослий-дитина, головний завжди дорослий. Не варто керуватися бажаннями та забаганками дитини у виборі шляху. Варто враховувати її думку, але вирішувати має дорослий, бо він несе відповідальність. Але чим доросліша дитина, тим більше вона стає партнером. Так, Магду я вважаю достатньо дорослою щоб приймати власні рішення, а молодший син у нас зараз іще на правах дитини, хоча йому буває складно зрозуміти, чому ставлення відрізняється.


 IMG_1424-Edit.jpg  IMG_1416-Edit.jpg

Магда

У нас з мамою щирі стосунки – я можу довірити їй якісь секрети. Навіть щось таке, що б не розповіла подружкам. Знаю, що від мами ця інформація нікуди далі не піде… хіба що бабуся її може дізнається.


Із татом ми обговорюємо книжки, з мамою – якісь життєві речі, теревенимо та пліткуємо.


Іноді у мене таке відчуття, що мама встигає все й завжди. Раніше я також хотіла бути такою. Але тепер я розумію, що мені потрібен певний час для себе. Не лише поспати, а й робити щось таке, що мені самій подобається. Приміром, якщо я не подивлюся свій серіал, або не поговорю з подружкою, я можу бути роздратованою.


Ми обидвоє з мамою дуже емоційні. А ще ми завжди щось робимо і не сидимо на місці взагалі.


IMG_1550-Edit.jpg

МАЙБУТНЄ


Марина

Магда надзвичайно здібна людина. Вона зможе досягти всього, що забажає. Її характер, це поєднання емпатії, людяності та сили. Для мене важливо, щоб життєві прагнення та досягнення не стерли те людяне, що в кожному з нас є. Тому ми не налаштовуємо дітей на успішність та заробіток грошей, як на основну ціль. Само собою, це важливо, але не основне.


Чого я б не радила Магді? Не радила б рано народжувати дитину, навіть у 22 роки. Не радила б бути у стосунках з людиною, яка цього не цінує. Категорично не радила б наркотики, наркотики – це взагалі табу! Все інше: алкоголь, цигарки, тату – все це не настільки важливі речі, щоб їх забороняти. Це лише якийсь досвід, не більше.


IMG_1527-Edit.jpg


Магда

Насправді мама дуже вимоглива до нас. Вона хоче, щоб я була найкращою, або принаймні доклала всіх зусиль, зробила максимум того, що я можу. Іноді я вважаю так само, але не на 100% дотримаюсь цього підходу. Деякі речі, які ти не хочеш робити, просто не потрібно робити.


Мої найближчі плани: складати ЗНО з Історії, щоб мати можливість отримати вищу освіту. Я хочу бути журналістом, або працювати в цьому напрямку. Я хотіла б народити власних дітей лише тоді, коли я досягну максимуму в своїй кар’єрі. У мене великі плани на майбутнє: закінчити школу, закінчити університет, почати розвивати себе, можливо, створити власний бізнес. І я не хочу, щоб діти росли з нянькою і бачили мене лише зрідка. Хочу, щоб це відбулося тоді, коли я зможу приділяти їм достатньо уваги. А можливо, я зовсім дітей не захочу, побачимо. Точно знаю, що мама поставиться нормально до мого вибору, яким би він не був.Лисичка вже у Львові! Лисичка вже у Львові! Q&A: спецпроект Nadi Renardi до Дня святого Валентина Q&A: спецпроект Nadi Renardi до Дня святого Валентина Q&A: спецпроект Nadi Renardi до Дня святого Валентина Q&A: спецпроект Nadi Renardi до Дня святого Валентина Маргарита Січкар: як запланувати щасливий 2018 Маргарита Січкар: як запланувати щасливий 2018 #НовийПочаток: Людмила Ратомська #НовийПочаток: Людмила Ратомська