+38 098 640 86 90
|

Твій віш лист поки що порожній

|

Вісім улюблених італійських фільмів: топ Надії Лівинської

nadia-italy.jpg

Раніше я захоплювалася Італією на відстані, а п’ять років назад ми розвіртуалізувалися. Тепер двічі-тричі на рік я їжджу за тканинами для нових колекцій, за ароматом справжнього espresso lungo, прогулянками спекотними вуличками, бризками смарагдового моря, пейзажами, наче з туристичних листівок, та пристрастями, які у кожному слові, кожному жесті та вигуку. В перервах між поїздками я вчу мову та дивлюся італійське кіно. Воно не набридає, бо дуже різне: від щемливих драм до легковажних комедій, коли регочеш так, що сусідам чутно. Приєднуйтеся!


Римські пригоди (To Rome With Love, 2012)

rome.jpg

У мене давнішні проблеми з операційною пам’яттю. І це має свої плюси - гарні фільми я можу переглядати декілька разів, а задоволення отримувати як уперше. Сценарій цієї стрічки пружний та насичений витриманим вудіаленовським гумором,тому навіть коли ти не маєш подібної проблеми, запросто можна дивитися двічі, щоб насолодитися деталями.
Настрій: реготати


Любов: Інструкція з використання (Manuale d'amore, 2005)

amore.jpg

Коханню підвладний будь-який вік. І ти маєш побачити той стриптиз із Робертом Де Ніро та Монікою Беллуччі! Дивися це кіно вдома з коханим під охолоджене vino frizzante та сирне плато.
Настрій: сміятися та розчулюватися.


Не йди (Non ti muovere, 2004)

muovere.jpg

От буває таке - все начебто й добре, і аж настільки, що відчуваю, не вистачає в житті драми! На власному досвіді знаю - коли в душі назріває буревій і повітря стає наелектризованим, ліпше не перевіряти посуд та нерви коханого на міцність, а подивитися щось таке… від чого ти виплачеш усе що треба, ще й авансом на наступний ПМС.
Власне, все.
Настрій: ридати.


Феєрія нерозуміння (Le fate ignoranti, 2001)

fati.jpg

Любовний трикутник, як і в попередній стрічці, проте не типовий. Приватний кінець світу може виглядати дуже по різному. Героїня раптово втрачає чоловіка, а потім ще й дізнається, що багато років ділила його із коханцем. Проте між усіма кінцями світу, якими б вигадливими вони не були, є дещо спільне - треба якось це переосмислювати та братися за сотворіння нового світу. І саме цей шлях, від світу, що в руїнах, до світу, в якому героїня знову спроможна дихати (а геть не нетрадиційні стосунки - це не Горбата гора в жодному разі, ні) - є найбільшою цікавинкою стрічки.
Настрій: плакати та сміятися.


Вікно навпроти (La finestra di fronte, 2003)

finestra.jpg

У нашому (українському) суспільстві стереотипи - зокрема, щодо жінок, які самотні - все ще міцно вкорінені. Ця ж стрічка - про те, що попри усі формальні ознаки не-самотності (чоловік, діти, робота, хобі) можна відчувати іноді таку самотність, що хоч на стінку дерися. І хто зна, що гірше - коли ти самотня та й сама даєш собі раду зі своїми радощами чи скорботами, чи коли маєш вдавати, ніби то все окей, а твоїм нежданим порятунком стає випадкова людина.
Настрій:  думати.


Я є любов (Io sono l'amore, 2009)

jalubov.jpg

Тільда Суінтон в головній ролі прекрасна як завжди (і мабуть, жодна інша акторка не впоралася б краще!). Головна героїня Емма – вірна дружина, яка присвятила життя чоловіку і дітям, але одного дня вона знайомиться з приятелем свого сина і … закохується. Мимоволі запитуєш себе: як би ти вчинила на її місці? І розумієш, що знаєш сама про себе менше, ніж здається.
Настрій: співпереживати.


Легенда про піаніста (la leggenda del pianista sull’oceano, 1998)

piano.jpg

Майже казкова історія про хлопця, що виріс на кораблі та ніколи в житті не ступав на тверду землю, але став чи не найкращим джазовим піаністом у світі. Неймовірної краси музика. Молодий Тім Рот (покажіть мені ту, яка спроможна не закохатися в нього).  Що іще треба для дівчачих посиденьок? Хіба що багато просекко та паперових хусточок.
Настрій: плакати від краси музики та Тіма Рота.


Джузеппе Москаті. Любов, що зцілює (Giuseppe Moscati: L'amore che guarisce, 2007)

guiseppe.jpg

Пам’ятаєте? “Любов довготерпить, милосердствує, любов не заздрить, любов не привозноситься, не пишається, не лиходіє, не шукає свого, не дратується, не мислить зла, не радіє неправді, але співрадіє істині; все покриває, усьому вірить, всього сподівається, все зносить. Любов ніколи не припиняє”.
Власне, картина - про це. Якщо в душі немає спокою, вона допоможе заново повірити в людство та в Бога.
Настрій: вірити та любити.