23.10.2018

Як вона це встигає: Аня Романишина

222.jpg


Аня Романишина - директорка школи англійської мови Progress, молода мама і героїня нашого спецпроекту "Як вона це встигає". Аня контролює всю роботу школи, виховує сина, ділиться корисним контентом у соціальних мережах, проводить вебінари та лекції. Ми запитали в неї про головний секрет володіння часом.

 

Які секрети з управління часом у тебе є?

 

Не можу назвати це секретами. Усе, чим я користуюся, дізналася із книг і випробувала на собі. У мене є список справ, які розподілені за пріоритетами. Те, що вже зробила, викреслюю ручкою. Я пробувала онлайн-планувальники, але реальне викреслювання працює краще. Для мене важливо розставляти пріоритети в списку. Звичайно, хочеться починати з легких справ, але правильно побудований список допомагає побачити важливе і те, що буде рухати до мети.

 

 1.jpg  111.jpg

Нещодавно ти стала мамою. Як змінилися твої розклад і життя після цього?


Усе змінилося колосально. Перше, що дуже важливо, - катастрофічно мало часу, який я можу витратити на себе. Час став ще більш структурованим. Раніше я могла собі дозволити валятися всі вихідні з книжкою та просто відновлюватися, а зараз для цього потрібно чітко визначити, що буде робити чоловік, що буду робити я і з ким буде дитина.


Розклад став ще більш чітким і структурованим, і немає такого: "Буде вечір, придумаю, чим зайнятися". Це неможливо. І всі справи, до речі, почали виконуватися швидше.


2222.jpg


Як ти розставляєш пріоритети між сім'єю і роботою?


У меня є час для сім'ї та час для роботи, знаходжу час і для того, і для іншого. Не хочу говорити пафосних слів, що для мене сім'я в десятки тисяч разів важливіша за роботу, але загалом воно так і виходить. Якщо є якесь питання з дитиною, то, звичайно ж, я буду займатися сином, а не роботою. Якщо виходить узгодити якісь сімейні справи не на шкоду робочому графіку - супер. Якщо ж не виходить, то я в першу чергу роблю сімейні справи, а роботою займаюся вночі або в якийсь інший час замість відпочинку.

2222.jpg

Чи багато часу витрачаєш на догляд за собою?


Якщо говорити про салонні процедури, то я записуюся заздалегідь і на той час, який мені найзручніший. Якщо ми говоримо про макіяж і укладку, то я проходила курси макіяжу для себе, і це суттєво економить час і гроші.


123.jpg


Щодо домашніх процедур, паралельні процеси - наше все. Наносиш маску на обличчя, на волосся і з цим можеш готувати їсти, присідати і віджиматися. Обов'язково користуюся нічними масками.


Люди кажуть, що у них немає часу для вивчення іноземної мови. Як знайти час?


Люди кажуть, що у них немає часу, - я нічого не можу їм на це заперечити. На відміну від інших шкіл, не буду обманювати і говорити, що англійську можна вивчити дуже швидко. Вивчення мови - складна інтелектуальна робота, на яку потрібно виділяти ресурс. Якщо хтось із шкіл говорить вам, що це можна зробити легко, просто і без домашніх завдань, і взагалі не напружуючись, то це брехня, і цій школі потрібні від вас тільки гроші. Тому що інтелектуальна робота простою не буває. Якщо ви не знаходите часу на англійську мову, це ваш особистий вибір, значить, вона вам не потрібна.


 11.jpg  1111.jpg

А як знайти час на англійську, якщо ви вже чітко розумієте, що хочете її вчити? Стандартні правила тайм-менеджменту працюють на всі сто. Якщо ви поставили перед собою мету вивчити мову, то ви повинні тверезо подивитися на свій графік і визначити, який час ви можете виділити на заняття. Я не вірю, що люди працюють цілодобово. Навіть якщо ви працюєте дуже багато, то дві години на тиждень можна виділяти.


Коли людям різко треба, час знаходиться завжди. Тому визначтеся, навіщо вам потрібна мова, які можливості вона вам принесе, і тоді час знайти буде набагато легше.


Як ти мотивуєш своїх співробітників?


Для мене дуже довгий час питання мотивації співробітників було дуже болючим. Мені постійно здавалося, що, якщо люди не змотивовані, то це моя провина, потрібно щось вирішувати, потрібно їх якось заохочувати. Потім я зрозуміла: якщо людина спочатку не мотивована, то ти нічого не зробиш. Якщо ж людина мотивована, то важливо просто їй не заважати. Коли зрозуміла це, мені стало легше, я перестала бачити свою провину у всьому, що відбувається з людьми.


 11111.jpg  1111111.jpg

 

Як ти керуєш своїм часом у місті з урахуванням заторів?


Міські затори - це просто величезний злив часу. Я дуже сильно відчуваю це з появою дитини, коли час чітко регламентовано. Раніше мені було простіше, тому що я виїжджала на роботу до 12 і поверталася ближче до дев'ятої вечора - проскакувала найбільші скупчення авто. Зараз це неможливо, але я намагаюся мінімізувати час у заторах. На жаль, я не можу користуватися метро, ​​тому що в районі, де я живу, його немає, тому їжджу на машині. Намагаюся повертатися з роботи раніше: о п'ятій на дорогах ще вільно, із користю використовувати час в машині. Класний приклад, коли я надиктовую інтерв'ю в машині, але це буває дуже рідко. Часто слухаю аудіокниги, вирішую багато питань телефоном за допомогою hands free.


Як довго ти вибираєш, що вдягти зранку?


Із одягом відносини у мене кумедні. У глибині душі абсолютно все одно, що носити. Я можу абсолютно безболісно ходити в старих джинсах і світшотах. Але, на жаль, так не виходить, тому що зустрічають все-таки за одягом. Часто думка про людину формується ще до того, як вона відкриває рота. Мені хочеться справляти враження своїми поглядами, своїми вчинками, своїми судженнями, а не зовнішнім виглядом. Але від зовнішньої картинки нікуди не втечеш.


Тому, якщо хочеш, щоб тебе сприймали всерйоз, ти завжди повинен виглядати презентабельно. Років зо два тому я консультувалася зі стилістом, це дуже економить сімейний бюджет. Я знаю свої фасон і кольори, коли приходжу до магазину, чітко знаю, що мені потрібно, і зайвого ніколи не беру.

123.jpg

Я купую джинси одного фасону і одного розміру, але різних кольорів. Така ж історія і з футболками, светрами. Я можу замовити різних кольорів, а далі їх змінювати.


2.jpg


Зранку збираю лук, відштовхуючись від взуття - низький хід або підбори. Щойно я визначаюсь із взуттям, далі все просто.


Як підбираєш одяг для публічних виступів?


Публічний виступ завжди пов'язаний із внутрішнім хвилюванням, ти відчуваєш себе невпевнено, бо люди тебе оцінюють. Тому повинен виглядати класно, повинен собі подобатися, тоді одяг додасть впевненості. Ось із такої позиції і вибираю. Я повинна виглядати красиво, по-діловому, привабливо та повинна відчувати себе на всі сто.


Як ти плануєш свій гардероб загалом?


Найкраща інвестиція, яку ви можете зробити у свій гардероб, це якийсь урок або розбір гардероба зі стилістом. Після цього стає зрозуміло все - які кольори вам личать, які фасони підходять, одяг яких марок вам більше пасує.

 22.jpg


Після такої консультації зі стилістом я почала отримувати набагато більше компліментів. Я бачила на собі, як це працює. І правда, це працює офігенно. У кольорах, які тобі підходять за кольоротипом, ти починаєш виглядати краще, яскравіше, молодшою і привабливішою. Я знаю, що чорний посилює мішки під очима і зморшки, якийсь світло-рожевий або бірюзовий все це краде, і я виглядаю свіжіше.Лисичка вже у Львові! Лисичка вже у Львові! Q&A: спецпроект Nadi Renardi до Дня святого Валентина Q&A: спецпроект Nadi Renardi до Дня святого Валентина Q&A: спецпроект Nadi Renardi до Дня святого Валентина Q&A: спецпроект Nadi Renardi до Дня святого Валентина Маргарита Січкар: як запланувати щасливий 2018 Маргарита Січкар: як запланувати щасливий 2018 #НовийПочаток: Людмила Ратомська #НовийПочаток: Людмила Ратомська